سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید    ثبت نام کنید     پرداخت سریع

اینتکس سایت

مرکز فروش محصولات بادی

   0 سبدخرید :
محصولی در سبد خرید موجود نمی باشد.
 

تشک بیمار (تشک مواج)

 تشک مواج یا تشک ضد زخم بسترحرکات یک شخص سالم در طول خواب را تقلید و در نتیجه از ایجاد زخم بستر در بیمار جلوگیری می کند. علاوه بر این، به پرستارانی که مجبورند بیماران را به طور مداوم در تخت حرکت دهند، کمک شایانی می نماید. این تشک بیمار از بخش های باریک قابل انعطاف ساخته شده که در آن نوعی ماده هوشمند به کار رفته است. این ماده ی هوشمند در صورت نیاز می تواند تغییر شکل داده و به این ترتیب به بیماران کمک کند.
تخت های بیمار یک شکن برای استفاده در منزل دارای جایگاه مخصوص لگن - پایه های جدا شو برای حمل راحت - بسیار مقاوم و دارای ارتفاع استاندارد
قسمت پشتی بیمار حالت متحرک دارد برای راحت نشستن بیمار
تشک 5 سانت مخصوص تخت دارای سوراخ وسط برای لگن گذاری - قابل شستشو چرم
 
فرورفتگی یکسانی که در اثر وزن بدن روی تشک ایجاد می شود، ممکن است باعث تشدید کمردرد در افراد حساس شود. ولی صرف اینکه تشک سفت به پیشگیری از کمر درد کمک می کند یا آن را از بین می برد، موضوعی است که از لحاظ علمی اثبات نشده است. بعضی ها فکر می کنند پیشگیری و درمان بیماری ها فقط با قرص و دارو امکان دارد و بقیه امور زندگی، اینکه کجا بروند، کجا نروند، چطور بخورند و چطور بخوابند، ربطی به بیماری و سلامتی شان ندارد، برای مثال گمان می کنند هرجا که شد و با هر وضعیتی که بخوابند، در سلامت آنها تاثیری ندارد.
● سرفه های شبانه
پدر سرفه می کند. پدر سال هاست که سرفه می کند. نیمه شب ها بچه ها با صدای سرفه پدر از خواب بیدار می شوند، اما از جایشان تکان نمی خورند. دراز کشیده در رختخواب در اتاق خودشان، چشم ها باز و دوخته به سقف گوش می دهند به صدای سرفه ها؛ مادر به آشپزخانه می رود و برای پدر آب می آورد و آرام پشتش می زند. پدر سرفه می کند... بچه ها آرام به خواب می روند و باز پدر سرفه می کند. سال هاست که سرفه می کند.
شاید شما هم در خانواده تان مشابه چنین موردی را داشته باشید: سرفه ها و تنگی نفس های شبانه. در برخی بیماری های تنفسی، مثل آسم و بیماری انسداد مزمن ریوی، این حالت اتفاق می افتد. یعنی مدتی در حالت دراز کشیده بودن، باعث تشدید انسداد راه های هوایی و تنگ شدن آنها می شود و به این ترتیب سرفه و تنگی نفس اتفاق می افتد. در نارسایی قلبی، وقتی قلب به اندازه کافی و موثر نتواند کار <پمپ> مانند خود را انجام دهد، چنین وضعیتی رخ می دهند؛ یعنی ریه فرد به حالت خوابیده نمی تواند کار خودش را به سرانجام برساند.
همین طور در بیماری های دیگری مانند بازگشت اسید از معده به مری که به دلیل بدکارکردن دریچه بین مری و معده به وجود می آید ممکن است چنین حالتی اتفاق بیفتد و درازکشیدن باعث برگشتن اسیداز معده به مری شود و بنابراین فرد صبح ها با حالت <ترش کردن> حتی تهوع و استفراغ بیدار می شود.
همه اینها نشان می دهد که خوابیدن، در بعضی شرایط به جای آن که باعث تمدد اعصاب و آرامش و نیرو برای کار روزانه شود، می تواند نیرو و توان انسان را بگیرد و حتی او را دچار مشکلات مرگباری کند. تنگی نفس، به خصوص اگر در بیماری آسم یا نارسایی قلبی رخ دهد، مسئله ای ساده نیست و اگر به موقع به فرد کمک نشود، ممکن است جان او را هم بگیرد.
پس برای ایمنی و سلامت، حتی در اتاق خواب هم باید فکر کرد و برنامه ریزی داشت. اگر تا حالا گذرتان به بیمارستان افتاده باشد، شاید دقت کرده باشید که چطور تخت های بیمارستان، پشتی های قابل تنظیم دارند. دسته ای در کنار تخت ها درنظر گرفته شده که با چرخاندن آن می توان محلی را که زیر سر بیمار قرار می گیرد بالا و پایین برد.
این تنظیم ارتفاع، درست برای جلوگیری از همه این اتفاقاتی که در بالا گفته شد، به درد می خورد. کسانی که دچار هریک از مشکلات آسم یا نارسایی قلبی یا ریفلاکس (بازگشت) اسیداز معده به مری و یا بیماری انسداد مزمن ریوی یا برونشیت مزمن هستند، باید ارتفاع سر خود را تا حدی که احساس راحتی در تنفس می کنند بالا بیاورند. اما این بیماران وقتی از بیمارستان مرخص می شوند، چه باید بکنند؟
تخت ها و تشک هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند و می توان آنها را در منزل هم استفاده کرد، برای این بیماران مناسب است. اما لازم نیست حتما تشک مواج  یا تخت شما شکل ویژه ای داشته باشند تا از خطرات فوق پیشگیری کنید. کافی است چند عدد بالش اضافه تر در دسترس داشته باشید و ارتفاع سر خود را با آنها هر تعداد که می خواهید تنظیم کنید.
اتفاقا ارتفاع لازم ارتفاعی که در آن تنگی نفس یا سایر علایم را نخواهید داشت شاخص خوبی برای تعیین درجه پیشرفت بیماری تان خواهد بود. به این معنا که اگر در طی یک ماه متوجه شدید که برای یک خواب راحت باید بالش اضافه خارج کنید، باید برای تنظیم دوز داروهایتان به پزشک خود مراجعه کنید.
● آیا هرچه تشک سفت تر باشد، طبی تر است؟
البته فرورفتگی یکسانی که در اثر وزن بدن روی تشک ایجاد می شود، ممکن است باعث تشدید کمردرد در افراد حساس شود. ولی صرف اینکه تشک سفت به پیشگیری از کمردرد کمک می کند یا آن را از بین می برد، موضوعی است که از لحاظ علمی اثبات نشده است.
برای رفع این مشکل تشک های اسفنجی هوشمند ساخته شده که می تواند درست متناسب با شکل بدن فرو برود و به این ترتیب از فشار نامتناسب روی کمر جلوگیری کند.
نکته ای که در مورد سفتی تشک وجود دارد آن است که برای برخی افراد تشک های سفت نه تنها طبی نیست، بلکه ضرر دارد. نمونه مهم، افراد مبتلا به دیابت هستند که چون مستعدند به زخم هایی موسوم به <زخم ناشی از فشار>، باید از واردشدن فشار زیاد و مستمر روی هر قسمت از بدن خود به شدت دوری کنند. (مثلا پاشنه پا در این افراد ممکن است دچار این نوع فشار مستمر و درنتیجه زخم ناشی از فشار بشود) به همین علت افراد مبتلا به دیابت هرگز نباید از تشک های سفت استفاده کنند.
همچنین افراد سالمند به دلیل آنکه چربی زیر پوست کمتری دارند، نباید روی تشک های سفت بخوابند. چربی زیر پوست به عنوان یک بالشتک عمل می کند و نمی گذارد فشار زیادی ناشی از وزن بدن روی پوست وارد شود. وقتی مقدار این چربی کم شود و همین طور به دلیل شکنندگی و حساس شدن پوست در سنین بالا، حتی فشار کمتر می تواند باعث آسیب پوست و زیر پوست شود. سالمندانی که مشکل حرکتی دارند و در موقع خوابیدن کمتر می توانند جابه جا شوند و از این پهلو به آن پهلو بغلتند، باید کاملا متوجه این نکته باشند. <زخم بستر> مشکلی است که به همین ترتیب برای این افراد به وجود می آید و متاسفانه اگر پیشگیری نشود، درمان آن به سختی ممکن خواهد بود.
برای این منظور تشک هایی که به تشک مواج معروفند ساخته شده که علاوه بر آن حالت اسفنجی که گفتیم، می توانند لرزه هایی هم ایجاد کنند. این لرزه ها تا حدودی کار همان حرکات طبیعی را برای عضلات انجام می دهند. یعنی نمی گذارند خون در آنها تجمع پیدا کند.
چنین تشک هایی همین طور برای کسانی که در پاهایشان مشکل عروقی وجود دارد مثل واریس یا پاهایشان زود ورم می کند یا به کمردرد دچارند، می تواند تشک های مطلوبی باشد. برخی انواع پیشرفته تر این تشک ها ممکن است علاوه بر ماساژهای آهسته و مداوم، کمی گرما هم تولید کنند که هم باعث آرامش بیشتر در حین خواب می شود و هم دردهای عضلانی و خستگی های مفرط را تسکین می دهد.
● تشک مناسب بالاخره چه جور تشکی است؟
غیر از نکاتی که گفته شد، شاید مفیدترین راه تشخیص یک تشک مناسب آن است که آن تشک مناسب شما باشد. یعنی در صورتی که بیماری خاصی ندارید، خودتان بهترین شخصی هستید که می توانید تشک مناسب خود را انتخاب کنید: بنابراین دقت کنید وسعی کنید قبل از خرید، حتما انتخابتان را امتحان کرده باشید.
با این حال همه مشکلات خواب، با تشک حل نخواهد شد. مشکلاتی مثل بی خوابی، خرخر موقع خواب، وقفه های تنفسی حین خواب یا برخی دردهای عضلانی با منشا ناشناخته هستند که تشک ها نمی توانند برای رفع آنها کمکی به شما بکنند.
ولی توجه داشته باشید که ممکن است خواب ناکافی و نامناسب شما مثلا زیاد خواب دیدن و یا نداشتن خواب عمیق، یا بیدارشدن و از خواب پریدن مکرر در طی شب به علت تشک یا وضعیت خوابیدن نامناسبتان باشد پس هرچه سریع تر درباره آن فکر بکنید!
دکتر فرنوش صفوی فر
روزنامه سلامت

Top

درباره اینتکس

اولین نمایندگی اینتکس در ایران و وب سایت معتبر محصولات بادی و تفریحی، اینتکس سایت است که پخش و فروش محصولات شرکت های intex best way، realax، intime، columbus، sail, fit, kit را عهده دار میباشد. این شرکت در زمینه کلی و جزئی محصولات بادی شامل انواع تخت, تشک, تخت خواب, استخر و استخر پیش ساخته, مبل و کاناپه, وان حمام ,جکوزی, قایق, موتور قایق, تشک مواج, تشک بیمارستانی و محصولات تفریحی چون چادر مسافرتی و کیسه خواب با قیمت شرکتی و آمادگی سرویس دهی به تمامی نقاط کشور فعالیت می کند. شرکت اینتکس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات بادی در دنیا می باشد. در حال حاضر اینتکس سایت قدیمی ترین و کاملترین نماینده عرضه و فروش انواع این نوع محصولات در ایران می باشد. در این شرکت مشتریان و طرفداران محصولات بادی  و تفریحی می توانند متنوع ترین انواع این محصولات را مشاهده و بررسی نمایند و با دقت کامل نسبت به انتخاب محصول مورد نیاز خود اقدام کنند. اینتکس سایت با بررسی و ارائه نظرات کارشناسی و نکات مهم چگونگی نگهداری و تعمیر انواع تخت و تخت خواب، تشک، مبل، کاناپه، استخر و هم چنین استخر پیش ساخته و چادر مسافرتی به مشتریان خود در خرید بهتر و با سهولت بیشتر کمک شایانی میدهد.

+ مطالب بیشتر


تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اینتکس سایت، نماینده فروش محصولات اینتکس در ایران، می باشد.
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است

طراحی سایت: سینام - بهینه سازی (سئو): ایرسئو